زیورآلات

چگونه از زیورآلات مراقبت کنیم

شستن مکرر دست‌ها و استفاده از کرم‌ها و ضدعفونی‌کننده‌ها باعث میشود که حلقه‌هایتان کدر به نظر برسند، درخشش نداشته باشند و جرم بگیرند.

این اتفاقی طبیعی است، با وجود بسیاری از توصیه‌های متناقض، قصد داریم توصیه‌های حرفه‌ای خود را برای نگهداری زیورآلات در خانه با شما به اشتراک بگذاریم تا زمانی که دوباره آن ها را باز کنیم و بتوانیم با تکنیک‌های تمیز کردن و پرداخت حرفه‌ای کمک کنیم.

ضدعفونی کننده دست برای فلزات گرانبها با سنگ های سخت مانند الماس، یاقوت کبود و یاقوت سرخ مناسب است، اما ممکن است به سنگ نرم تری مانند زمرد، مروارید یا عقیق آسیب برساند،

اگر دوست دارید می توانید هفته ای یک بار فلزات گرانبها (طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم) و سنگ های سخت (الماس، یاقوت کبود، یاقوت) خود را تمیز کنید، این بسیار خوب است، اما ما این روش را برای فلزات غیر گرانبها پیشنهاد نمی کنیم. یا سنگ های نرم تر (مروارید، عقیق، زمرد، تانزانیت) زیرا ممکن است باعث آسیب شود.

1 – حلقه را کامل بررسی کنید – آیا سنگی شل شده؟ آیا هیچ یک از پنجه ها بالا می رود؟ اگر آنها سر جایشان هستند، می توانید با خیال راحت از خانه خارج شوید تا زمانی که ما نگاهی بیندازیم – قظعا شما دوست ندارید جواهرات با ارزشتان به داخل سینک بیافتند!

2- بهتر است از یک کاسه کوچک با آب گرم و مقداری مایع شوینده استفاده کنید. آب داغ برای الماس مناسب است، اما این ممکن است باعث ترک خوردن سنگ های دیگر شود، بنابراین قبل از استفاده از آن برای تمیز کردن هر چیز دیگری، اجازه دهید تا آب به دمای محیط برسد. اجازه دهید حلقه به مدت 20 تا 30 دقیقه در آب بماند.

3- از یک برس بسیار نرم برای تمیز کردن اطراف سنگ ها استفاده کنید. ما مسواک کودک (مسواک بزرگسالان، خیلی سفت است و ممکن است فلز را خراش دهد یا سنگی را از جای خود خارج کند) یا یک برس نرم آرایشی را توصیه می کنیم. از کمی مایع شوینده روی برس استفاده کنید، دور سنگ کار کنید و به پشت آن نیز توجه ویژه ای داشته باشید، جایی که صابون ها، کرم ها و مواد ضدعفونی کننده جمع می شوند..

4- حلقه را با سشوار خشک کنید، اما از حرارت بالا استفاده نکنید چون ممکن است سنگ ترک بردارد. این کار از ماندن هرگونه رد آب جلوگیری می کند.

5 – پس از تمیز کردن، اثر انگشت را می توانید با استفاده از یک پارچه پولیش پاک کنید.

نبایدها
• هرگز از خمیر دندان، سفید کننده یا سایر مواد شیمیایی استفاده نکنید چون احتمال آسیب وجود دارد
• از ابزار تیز برای جدا کردن جرم ها استفاده نکنید چرا که می تواند باعث کنده شدن سنگ شود.
• فلزات گرانبها کلر را دوست ندارند ، کلر به سطح فلز (به ویژه نقره) آسیب می زند.

دیدگاهتان را بنویسید